Pracownicy i kierownicy
PRAWO HANDLOWE
Prywatyzacja bezpośrednia
Pracownicy i kierownicy
M ICHAł TOMCZAK
W związku zprocesem prywatyzacji bezpośredniej dyrektor przedsiębiorstwa państwowego pyta:
* Czy przy prywatyzacji przedsiębiorstwa na podstawie art. 39 ust. 1 pkt 2 ustawy z 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych (Dz. U. nr 118, poz. 56 zpóźn. zm. ; dalej: ustawa) , to jest przez wniesienie przedsiębiorstwa wformie aportu do spółki prawa handlowego z u działem skarbu państwa po dokonaniu odpowiedniego wpisu w rejestrze sądowym, należy zmienić angaże pracownikom?
* Czy jeżeli po tej zmianie skład osobowy kierownictwa zatrudnionego na podstawie powołania pozostaje ten sam i przewidziany jest do pracy w spółce prawa handlowego z udziałem skarbu państwa, podlega o n przepisom art. 66 ustawy oraz czy przysługuje mu o dprawa pieniężna wwysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia?
Odpowiedź na te pytania wymaga przypomnienia samego charakteru prywatyzacji bezpośredniej. Zgodnie zart. 39 ust. 1 ustawy polega ona na rozporządzeniu wszystkimi składnikami materialnymi iniematerialnymi majątku przedsiębiorstwa...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta