Realizm po niemiecku
ROZMOWA
Michael Klett, szef wydawnictwa Ernst Klett Verlag
Realizm po niemiecku
Wydawnictwo Ernst Klett Verlag kupiło we wrześniu ubiegłego roku udziały w poznańskiej oficynie Lektor. Efektem tego połączenia są pierwsze podręczniki szkolne do fizyki i biologii dla gimnazjum oraz przyrody w szkołach podstawowych. Polski rynek książki cechuje jednak rozdrobnienie, około 200 oficyn wydaje książki adresowane do szkół. Plany inwestycyjne Ernst Klett Verlag w Polsce również związane są z książką edukacyjną. Czy nie obawia się pan, że konkurencja jest już tak duża, że wydawnictwo nie zdoła się przebić ze swoją ofertą?
MICHAEL KLETT: W ogóle się tego nie boję. Jesteśmy bardzo silnym wydawnictwem. Dysponujemy nowymi technologiami, wieloma wysoko ocenianymi tytułami. Mamy ponadstuletnie doświadczenie, co przemawia na naszą korzyść. Mamy też dobrego partnera w Polsce, z którym współpracujemy już od wielu lat. Dlatego jestem przekonany, że wydawnictwo Lektor Klett przebije się ze swoją ofertą na polskim rynku. Oczywiście, jesteśmy realistami. Wiemy, jak duża jest konkurencja i nie liczymy, że od razu znajdziemy się w gronie największych.
Na razie Ernst Klett Verlag łączy się z małym wydawnictwem Lektor. Mówi się jednak, że pana oficyna jest zainteresowana udziałem w prywatyzacji największej na polskim rynku...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta