Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prokuratura wszczyna śledztwo

09 sierpnia 1994 | Prawo | AM TW

Wymuszenia na Starówce

Prokuratura wszczyna śledztwo

Śledztwo w sprawie grup przestępczych wymuszających haracz od właścicieli lokali handlowych i gastronomicznych na Starówce wszczęła Prokuratura Wojewódzka w Warszawie. Postępowanie będzie prowadzone z art. 211 k. k. (wymuszenie rozbójnicze) . W wydanym oświadczeniu Andrzej Milczanowski, minister spraw wewnętrznych, stwierdził, że powodzenie tych śledztw zależy od dopływu informacji i zeznań świadków; zaapelował o przekazywanie informacji poufnie i zapewnił, że policja zachowa anonimowość i będzie chronić świadków.

Departament Prokuratury Ministerstwa Sprawiedliwości polecił zażądać od policji materiałów operacyjnych. Wiceminister J. Zimowski stwierdził jednak, że są one niepotrzebne. -- Prokuraturę i sąd interesują tylko te informacje, które można procesowo potwierdzić.

W poniedziałek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 239

Spis treści
Zamów abonament