Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wielu nauczycieli czeka szkolenie i doskonalenie

18 października 1999 | Publicystyka, Opinie | AP

EDUKACJA

Sami entuzjaści nie wystarczą, by reforma się udała

Wielu nauczycieli czeka szkolenie i doskonalenie

ANNA PACIOREK

Szkoły, do których za trzy lata uczniowie pójdą po skończeniu gimnazjum, jeszcze nie istnieją. W najbliższym czasie muszą powstać kolejno - podstawy programowe, nowe programy i podręczniki do liceów profilowanych i 2-letnich szkół zawodowych.

Im szybciej, tym lepiej, by końcowy etap reformowania, czyli wybór nowego podręcznika przez nauczyciela, nie odbywał się, jak w tym roku, dopiero we wrześniu.

Kres starych zawodówek

Joanna Dobrzyńska, wicedyrektor Departamentu Strategii Edukacyjnej w Ministerstwie Edukacji Narodowej, powiedziała "Rz", że nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego dla szkół pogimnazjalnych powstanie do marca 2000 roku. Wtedy to dopiero wydawcy będą mogli, podobnie jak w przypadku gimnazjów, poszukać autorów, namówić ich do napisania programów, a po uzyskaniu wpisu tych programów do wykazu MEN przystąpić do przygotowania podręczników. Czasu nie pozostało więc dużo.

Utrudnieniem dla reformy może się okazać szkolnictwo zawodowe. W przymiarkach do zreformowania tego sektora jest mowa o większym udziale kształcenia praktycznego w zakładach pracy, określenie standardów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1832

Spis treści

Listy

Zamów abonament