Rozmowy o telekomunikacji mogą być wznowione
- Możemy skorzystać z unijnej pomocy
Skutki opóźnień ustawy o łączności
Rozmowy o telekomunikacji mogą być wznowione
Na początku przyszłego roku Rada Unii Europejskiej może ponownie otworzyć negocjacje członkowskie z Polską o telekomunikacji, jeśli w najbliższych tygodniach Sejm nie przyjmie nowej ustawy o łączności - ostrzegli wczoraj urzędnicy Komisji Europejskiej. Porozumienie w tej dziedzinie w maju było jednym z największych sukcesów w polskich rozmowach z UE.
Rada UE zamierza na początku przyszłego roku zweryfikować zobowiązania podjęte przez kraje kandydackie we wszystkich rozdziałach rozmów, które do tej pory udało się zakończyć. Polska zakończyła na razie rozmowy w ośmiu działach, w grudniu powinien dojść dziewiąty - unia walutowa. Jednak w przypadku telekomunikacji coraz bardziej realna staje się groźba, że Polska nie dotrzyma przyjętego kalendarza dostosowania się do rozwiązań europejskich. Urzędnicy KE twierdzą także, że nasz kraj łamie zobowiązanie podjęte wobec WTO.
To jeszcze potrwa
Bruksela obawia się zwłaszcza dalszej zwłoki w przyjęciu nowej ustawy o łączności. Urzędnicy KE twierdzą, że może to być wynik presji TP SA, chcącej zachować obecne przywileje. Najnowszy termin uchwalenia ustawy o łączności to 1 grudnia, jednak - zdaniem Brukseli - jest on już nierealny.
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta