• 33. koleja II lidze
  • Ligi zagraniczne
  • Stambuł: Kolejna ofiara futbolu I LIGA - MECZ KOLEJKI

Gol Kiełbowicza i koniec

W meczu lidera tabeli I ligi piłkarskiej z mistrzem Polski wygrał lider. Polonia pokonała Wisłę 2:1, mając mniej szans przez prawie sto minut, ale więcej szczęścia w ostatnich dziesięciu. Na stadion przy Konwiktorskiej przyszło więcej widzów niż zwykle. Polonia po tym sukcesie jest znacznie bliżej mistrzostwa Polski.

Ten mecz przypominał finał ubiegłorocznej Ligi Mistrzów, w którym Manchester pokonał w ostatniej minucie Bayern 2:1, mimo że przez cały mecz przewagę mieli rywale. W Warszawie było podobnie. "Naszą taktykę przygotowaliśmy z myślą o zwycięstwie - powiedział trener Wisły Adam Nawałka. - Mieliśmy przyjąć grę w drugiej linii i stąd organizować kontrataki. Udawało nam się to wielokrotnie. Cóż z tego, skoro zmarnowaliśmy wszystkie dobre okazje. Przegraliśmy wygrany mecz". To prawda.

Tłumy kibiców denerwowały się najpierw przed bramami stadionu, a potem na trybunach. Polonia nie jest przygotowana na przyjęcie więcej niż pięciu tysięcy ludzi. Tłum kłębił się przed dwiema kasami i