Najpierw długo radzą mędrce, potem kleci się naprędce
Prawo własności przemysłowej
Najpierw długo radzą mędrce, potem kleci się naprędce
- Wersja sejmowa
- Wersja senacka
- Wersja unijna JOANNA PIOTROWSKA, WOJCIECH WłODARCZYK
Jakość merytoryczna i legislacyjna ustawy - Prawo własności przemysłowej została jednoznacznie negatywnie oceniona przez środowiska naukowe oraz organizacje zrzeszające praktyków. Jej odrzucenie ze względu na sprzeczność z podstawowymi aktami Unii Europejskiej postulował Urząd Komitetu Integracji Europejskiej. Ale została uchwalona 17 marca 2000 r. i przesłana do Senatu, skąd wróciła do Sejmu z siedemdziesięcioma trzema poprawkami, czekającymi na rozpatrzenie. Przeciwko nim protestuje teraz prezes Urzędu Patentowego, projektodawca ustawy.
W sprawozdaniu senackiej Komisji Gospodarki Narodowej oraz Komisji Nauki i Edukacji Narodowej stwierdzono: "Ustawa charakteryzuje się zaskakująco niskim poziomem legislacyjnym i pozostaje w sprzeczności z wieloma przepisami prawa europejskiego. Dyskusyjna jest zgodność przyjętej regulacji z niektórymi przepisami naszej konstytucji". W czasie prac komisji wielokrotnie dawano wyraz zdziwieniu, że tak przygotowany dokument dotarł do Senatu. Poważnie rozważano odrzucenie ustawy w całości.
Jeśli stało się inaczej, to dlatego, że "już od 1 stycznia 1997 r. Polska powinna była,
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta