Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiesław Chrzanowski odchodzi

04 października 1994 | Kraj | MD

Do zjazdu zespołowe kierowanie w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym

Wiesław Chrzanowski odchodzi

Profesor Wiesław Chrzanowski zrezygnował z przewodniczenia Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowemu. Zastępować go będzie do czasu kongresu ZChN (czyli do początku przyszłego roku) wiceprezes Ryszard Czarnecki.

-- Od dziś stałem się zwykłym człowiekiem. Zapowiadałem tę decyzję od dłuższego czasu. W pewnym momencie każdy osiąga wiek, w którym przychodzi czas na zrezygnowanie z niektórych obowiązków. Przyjście młodych ludzi może zdynamizować ZChN -- powiedział Chrzanowski. -- Miałem szczególną pozycję w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym, jako człowiek starszy o pewnym autorytecie byłem zwornikiem tej partii.

Były marszałek Sejmu z rezygnował właśnie teraz, gdyż chciał umożliwić swoim młodszym kolegom samodzielne podjęcie decyzji w sprawie przyszłego kształtu koalicji politycznej prawicy i wyborów prezydenckich.

Nie wskazuję następcy

-- Nikogo nie wskazuję jako swojego następcę. O ile w partii po moim odejściu ma dojść do fermentu, o tyle lepiej tego nie odraczać -- mówi Wiesław Chrzanowski. -- Nie sądzę, aby w ZChN przed kongresem wiele się zmieniło. Mam nadzieję, że nie zmieni się wypracowany przez prof. Chrzanowskiego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 287

Spis treści
Zamów abonament