Bogatsza część sfery budżetowej
Jakie przywileje mają ludzie władzy
Bogatsza część sfery budżetowej
Przywileje służbowe związane ze sprawowaniem władzy budzą w Polsce bardzo dużo emocji. Częstokroć prasa, chcąc zaskarbić sobie sympatię czytelników, zamieszcza tytuły takie jak "Przywileje dla prominentów". Z kolei reakcje członków rządu, Kancelarii Prezydenta, parlamentarzystów są nerwowe -- przedstawiciele w ładzy twierdzą, że ze w zględu na uprawiany przez siebie zawód, muszą mieć pewne u dogodnienia w życiu. Oczywiście nikt nie domaga się, żeby minister sprowadzony spo -za Warszawy do pracy w rządzie kierował swoim resortem z hotelu robotniczego, a poseł po posiedzeniu Sejmu, które skończyło się poźno w nocy czekał do rana na dworcu w oczekiwaniu na powrotny pociąg.
Pusty śmiech
Warunki pracy i życia u rzędników państwowych reguluje ustawa z 1982 roku, wielokrotnie potem zmieniana i przystosowywana do nowych warunków. Została rozciągnięta w o statnich latach m. in. na pracowników Kancelarii Prezydenta.
-- Pusty śmiech mnie ogarnia, gdy czytam w prasie o jakichś przywilejach, które mają nasi u rzędnicy -- mówi Janusz Niedziela, do niedawna zatrudniony na kierowniczym stanowisku w Urzędzie Rady Ministrów. Jego zdaniem w porównaniu z udogodnieniami, jakimi dysponują urzędnicy w innych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta