Legalne saksy
- Konferencje
Za granicą Znaleźć pracodawcę i uzyskać pozwolenia
Legalne saksy
Kto chce legalnie pracować za granicą, musi podporządkować się przepisom kraju, do którego się wybiera. Nie trzeba natomiast uzyskiwać żadnych pozwoleń z polskich urzędów.
Źródłem informacji o pracy w danym kraju są ambasady i konsulaty, a także departament migracji zarobkowej Krajowego Urzędu Pracy w Warszawie - największy pośrednik, a zarazem koordynator wyjazdów do zagranicznych pracodawców. Można też szukać informacji w Internecie. Formalności związane z wyjazdami trwają co najmniej kilka tygodni i trzeba je odpowiednio wcześniej załatwiać. Warto przed wyjazdem zorientować się, jak i gdzie (do polskich, czy zagranicznych urzędów) należy odprowadzać podatki. Z wieloma krajami Polska podpisała umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Mamy też umowy o unikaniu podwójnego oskładkowania na ubezpieczenia społeczne.
Znalezienie zagranicznego pracodawcy to za mało, konieczne jest też oficjalne pozwolenie na pracę z tamtejszego urzędu.
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta