W scenariuszach przybywa komplikacji
W scenariuszach przybywa komplikacji
WALDEMAR GRZEGORCZYK
Wiele wskazuje na to, że zamiast trzech grup spółdzielczych: BGŻ oraz tzw. G6 i G2, w wyniku konsolidacji banków regionalnych i zrzeszających wyłoni się zupełnie inny, niż zakładano jeszcze kilka tygodni temu, model sektora. Na razie pewne jest tylko to, że powstała G2, natomiast coraz mniej prawdopodobne stają się połączenia pozostałych banków.
Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że sytuacja jest jasna. Banki regionalne i zrzeszające same uznały, że jest ich za dużo, i postanowiły połączyć się w bardziej efektywne struktury. W wyniku ich konsolidacji miały powstać trzy grupy spółdzielcze. Grupa 2 (G2), czyli Gospodarczy Bank Wielkopolski (GBW) połączony z Bałtyckim Bankiem Regionalnym (BBR); Grupa 6 (G6), czyli Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni (GBPZ) połączony z Rzeszowskim Bankiem Regionalnym (RBR), Lubelskim Bankiem Regionalnym (LBR), Małopolskim Bankiem Regionalnym (MBR), Bankiem Unii Gospodarczej (BUG) i - być może - Warmińsko-Mazurskim Bankiem Regionalnym (WMBR). Być może, ponieważ ten ostatni zgłosił też wstępny akces do grupy tworzonej przez BGŻ, do której miały przyłączyć się również Dolnośląski Bank Regionalny (DBR), Mazowiecki Bank Regionalny (MR Bank) i Pomorsko-Kujawski Bank...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta