Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do Unii bez ustępstw

02 lipca 2001 | Kraj | FG KH
źródło: Nieznane

Sondaż "Rzeczpospolitej" Niemal trzy czwarte Polaków chce 18-letniego okresu przejściowego na zakup ziemi przez cudzoziemców

  • Jak rozmawiać z Brukselą
  • KOMENTARZ: O co warto się spierać z Unią? Do Unii bez ustępstw

    Polska powinna wejść do Unii Europejskiej na dobrych warunkach, nawet jeśli będzie to oznaczało opóźnienie w negocjacjach i w konsekwencji późniejsze członkostwo w UE. Chcemy 18-letniego okresu przejściowego na zakup polskiej ziemi przez cudzoziemców i swobodnego dostępu do unijnych rynków pracy - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".

    Niemal trzy czwarte Polaków uważa, że w negocjacjach z Unią Europejską powinniśmy obstawać przy propozycji polskiego rządu, który chce 18-letniego zakazu sprzedaży polskiej ziemi, nawet jeśli będzie to oznaczać późniejsze przystąpienie do Unii. Przeciwnego zdania jest mniej niż co piąty z nas.

    Wśród tych, którzy są skłonni zgodzić się na warunki UE przeważają osoby z wykształceniem wyższym i kadra. Najmniej chętni do kompromisu są rolnicy.

    Polacy są także dość jednomyślni, jeśli chodzi o drugi problem w negocjacjach z Unią - dostęp do unijnego rynku pracy. Siedmiu na dziesięciu badanych sądzi, że Polska nie powinna się zgodzić na proponowany przez UE 7-letni okres przejściowy, nawet gdyby to oznaczało, że do

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2355

Spis treści
Zamów abonament