Dialog z osią zła
Dialog z osią zła
- Rozmowa z profesorem Jinem Canrongiem o wizycie prezydenta USA George'a W. Busha w Chinach Metoda teksańska - komentarz
Południowokoreański ksiądz otoczony przez policjantów podczas antyamerykańskiej demonstracji w Seulu
(C) REUTERS
Do rychłego wznowienia dialogu między oboma państwami koreańskimi wezwali wczoraj w Seulu prezydenci Korei Południowej i USA. Odbywający podróż po trzech krajach Dalekiego Wschodu George W. Bush podtrzymał jednak swą wcześniejszą krytykę Korei Północnej.
- Mam nadzieję, że Północ odpowie i że jak najszybciej zostanie przywrócony dialog między dwoma Koreami oraz między Koreą Północną i USA - powiedział po trwającym ponad półtorej godziny szczycie południowokoreański prezydent Kim De Dzung.
Zaledwie trzy tygodnie przed przyjazdem do Azji prezydent Bush wymienił Koreę Północną, obok Iranu i Iraku, jako państwo współtworzące "oś zła". Dodał, że kraje te produkują broń masowego rażenia i wspierają terroryzm międzynarodowy. Wypowiedź ta ogromnie zaniepokoiła Seul, który prowadzi wobec Phenianu tzw. słoneczną politykę polegającą na angażowaniu reżimu komunistycznego we współpracę i niereagowaniu na jego prowokacje. Sondaże opinii publicznej
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta