Suma błędów
Suma błędów
- Ad vocem: Kompromis i jego granice MAŁGORZATA SUBOTIĆ
Czy to kres Unii Wolności, formacji która od początku uczestniczyła w budowaniu III Rzeczypospolitej? Wszystko wskazuje na to, że odejście Tadeusz Mazowieckiego, założyciela partii, przypieczętowało jej koniec.
KONFLIKT WOKÓŁ OLSZTYŃSKIEJ UW
Radni wojewódzcy Unii Wolności z Warmii i Mazur, którzy weszli w koalicję z Samoobroną, nie zamierzają podporządkować się poleceniu władz partii i rezygnować ze stanowisk w sejmiku. Oznacza to, że zostaną z Unii wykluczeni.
Po tym, gdy w niedzielę z UW wystąpił jej założyciel Tadeusz Mazowiecki, protestując w ten sposób przeciwko między innymi samorządowej koalicji Unii z Samoobroną na Warmii i Mazurach, Rada Krajowa nakazała członkom partii wystąpienie z koalicji.
- Władze doskonale wiedziały, że startujemy do wyborów z list SLD - UP u że do koalici z lewicą chcemy przystąpić. Akceptowały to - mówi członek UW i przewodniczący sejmiku Warmii i Mazur Miron Sycz.
- Jeżeli władze Unii nie potrafią dostrzec specyfiki różnych polskich regionów, to nich same się zmienią, zamiast wyrzucać swoich członków - dodaje Sycz.
Oprócz niego do sejmiku z list SLD - UP weszli też rekomendowani przez Unię Wolności Zygmunt
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta