Szacunek dla cudzego zdania
Rozmowa z Markiem Prujszczykiem, dyrektorem ds. personalnych, członkiem zarządu w Grupie Żywiec
Szacunek dla cudzego zdania
Marek Prujszczyk zwyciężył w VIII edycji konkursu, organizowanego przez "Rzeczpospolitą" i firmę doradczą "Bigram" - Dyrektor Personalny Roku. Wyróżnienia zdobyli też: Elżbieta Binder, dyrektor ds. personalnych w Pratt & Whitney Kalisz i Cezary Piskorz, dyrektor personalny w Philips Lighting Poland, Piła
FOT. RAFAŁ GUZ
Rz: Wybrał pan studiowanie w Lublinie - filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, chociaż pochodzi pan z Warszawy. Czy to przypadek?
MAREK PRUJSZCZYK: Nie, studiowałem w połowie lat osiemdziesiątych i zależało mi, by uczyć się w niepaństwowej szkole. KUL był taką uczelnią, a w dodatku kierunek, który mnie interesował, czyli filozofia, była tam prowadzona na wysokim poziomie. Ten wybór to wyraz moich ówczesnych poglądów, pewien radykalizm, który sprawiał, że ciągnęło mnie właśnie w stronę niepaństwowej uczelni. Zresztą młodość często nie stroni od trudniejszych, ale ważnych wyborów.
Studiowanie filozofii pomogło mi zdobyć umiejętność akceptowania cudzych poglądów, a także rozumieć rzeczywistość inną od tej, która, z pozoru, wydaje się jedyna, oczywista i niezmienna. A to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta