Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pozwólcie nam się dowiedzieć

24 kwietnia 2003 | Publicystyka, Opinie | AS

Frekwencja po pierwszym dniu referendum nie powinna zostać utajniona - uważa większość polityków - Za granicą podczas wyborów można informować o frekwencji

Pozwólcie nam się dowiedzieć

Bez ograniczeń do informacji

Politycy największych ugrupowań uważają, że Państwowa Komisja Wyborcza powinna zezwolić na podanie do publicznej wiadomości frekwencji po pierwszym dniu referendum unijnego.

To reakcja na wczorajszą publikację "Rzeczpospolitej", że PKW wyda zakaz podawania takich informacji. Stanowisko Komisji popiera Liga Polskich Rodzin.

W dotychczasowych głosowaniach można było podawać orientacyjną frekwencję podczas głosowania. Komisje wyborcze nie kryły takich danych, dlatego w mediach pojawiały się informacje o liczbie głosujących, np. z godziny 15.00. Było tak zarówno w wyborach, jak i obu referendach - uwłaszczeniowym oraz konstytucyjnym. Tym razem Państwowa Komisja Wyborcza postanowiła jednak zabronić komisjom terenowym podawania frekwencji podczas głosowania. Taka opinia znalazła się w przygotowywanych przez PKW zaleceniach dla komisji w całej Polsce.

Sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki tłumaczy, że w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2907

Spis treści

Operacja Iracka Wolność

Zamów abonament