Puchar UEFA dla FC Porto

22 maja 2003 | Sport | AŁ

Finał w Sewilli

Derlei strzelał to, co przygotował Deco - Dwie odpowiedzi Henrika Larssona

Piłkarze FC Porto zdobyli Puchar UEFA. Po pięknym meczu w Sewilli, który trwał 120 minut, pokonali Celtic Glasgow 3:2. Henrik Larsson strzelił dla Celticu dwie bramki. Deco pięknie podawał partnerom z FC Porto. To byli bohaterowie finału w Sewilli.

Kończyła się druga część dogrywki, bohaterowie byli na ostatnich nogach, na ławkach trenerskich pewnie zapisywano już na kartkach kolejność strzelania karnych. I wtedy, zupełnie niespodziewanie, rozstrzygnął się ten pełen emocji mecz. To Brazylijczyk Derlei Silva, który wykańcza to, co przygotuje mu zazwyczaj rodak Deco (dziś naturalizowany Portugalczyk), pokonał bramkarza Celticu Roberta Douglasa. Jeszcze tylko Alan Thompson pocałował piłkę przed rzuteem rożnym i posłał ją na pole karne Porto z nadzieją, że znajdzie ona ogoloną głowę Henrika Larssona. Nie znalazła, tylko wróciła do Thompsona, który okiwał Nuno Valente, a ten ściął go jak drzewo....