Rzeczpospolita Czytelników; 05.02.2004
Praca tymczasowa
Pierwsza część relacji
Dziś przedstawiamy drugą część dyżuru dotyczącego pracy tymczasowej, w związku z wejściem w życie 1 stycznia 2004 r. ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (Dz. U. z 2003 r. nr 166, poz. 1608; dalej: ustawa). Wiele pytań dotyczyło zasad udzielania urlopu wypoczynkowego pracownikom tymczasowym. Wątpliwości Czytelników wyjaśniali Monika Frączek z Departamentu Prawa Pracy MGPiPS i Mirosław Brodowski z Departamentu Rynku Pracy MGPiPS.
Czy agencja pracy tymczasowej może udostępniać pracowników tymczasowych pracodawcom zagranicznym?
Tak. Agencje pracy tymczasowej (dalej: APT) mogą udostępniać pracowników zatrudnionych wyłącznie w celu wykonywania pracy tymczasowej także pracodawcom zagranicznym.
Czy określenie "pozostawanie w dyspozycji pracodawcy użytkownika", o którym mowa w art. 17 ustawy, oznacza to samo co okres wykonywania pracy tymczasowej na rzecz pracodawcy użytkownika?
Nie zawsze. Zazwyczaj pozostawanie w dyspozycji pracodawcy użytkownika obejmuje okres od momentu skierowania pracownika tymczasowego do wykonywania pracy u pracodawcy użytkownika aż do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta