Zaczęła się drogowa wojna
Zaczęła się drogowa wojna
Istnienie zmowy firm drogowych w latach 2001 - 2002 ogłosił wczoraj prezydent Warszawy Lech Kaczyński. W tym czasie firmy MPRD i WPRD miały dyktować ceny w przetargach i zlecać sobie nawzajem podwykonawstwo za przyzwoleniem byłego szefa drogowców Tomasza Szawłowskiego i byłych stołecznych władz koalicji SLD - PO. Wobec firmy MPRD władze Warszawy przygotowują w tej chwili wniosek o wykluczenie z przyszłych przetargów.
Prezydent Warszawy Lech Kaczyński zaprezentował wczoraj raport, którego szczegóły "Rz" jako pierwsza ujawniła w ubiegłym tygodniu. Wynika z niego, że w latach 2001 - 2002 większość zleceń Zarządu Dróg Miejskich na drogowe remonty i inwestycje zdobyły firmy MPRD i WPRD, które w ten sposób zdominowały rynek.
- W tych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)