Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Znikająca różnorodność życia

10 lutego 2004 | Nauka i Technika | PK
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Biologia Globalne ocieplenie i działalność człowieka grożą ekologiczną katastrofą

Znikająca różnorodność życia

Bioróżnorodność dotyczy również organizmów najmniejszych. To wykonane elektronowym mikroskopem skaningowym zdjęcie przedstawia jednokomórkowy organizm - słonecznicę Acanthocystis perpusilla. Właśnie takie organizmy biorą na cel firmy biotechnologiczne poszukujące nowych związków chemicznych mogących posłużyć do opracowania nowych leków na raka, antybiotyków, czy środków kosmetycznych.

(C) REUTERS

Jeśli nic się nie zmieni, całkowite wyginięcie grozi 34 tys. gatunków roślin i ponad 5 tys. gatunków zwierząt. Głównymi przyczynami są zmiany klimatu i niszczenie środowiska naturalnego przez człowieka. W Kuala Lumpur rozpoczęła się właśnie konferencja naukowców i przedstawicieli rządów poświęcona zahamowaniu tego zjawiska.

Konferencja nosi długą nazwę: Siódme Spotkanie Konferencji Stron Konwencji o Bioróżnorodności - w skrócie COP-7. Spotkania te to efekt ustaleń podjętych podczas Szczytu Ziemi w 1992 roku w Rio de Janeiro. Układ o ochronie bioróżnorodności podpisało w sumie ponad 175 krajów. Niektóre - jak Stany Zjednoczone - wstrzymały się. Głównym celem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3148

Spis treści
Zamów abonament