Vademecum Rzeczpospolitej: Niepełnosprawni w firmie. Trudne rachunki dla pracodawców; Jak liczyć; Mniej za produkcję lub usługi; Gdy zatrudniasz niepełnosprawnego; Jaka pomoc dla zakładów pracy chronionej
Trudne rachunki dla pracodawców spis treści
FOT. RAFAŁ GUZ
EWA BROŻYNA
NACZELNIK WYDZIAŁU LEGISLACJI I STOSOWANIA PRAWA W BIURZE PEŁNOMOCNIKA RZĄDU ds. OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH MGPiPS
Od 1 stycznia 2004 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące korzyści wynikających z zatrudniania osób niepełnosprawnych. Wiąże się to zarówno z dofinansowaniem wynagrodzeń, jak i obniżeniem wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z tytułu zakupu produkcji lub usługi.
1 maja 2004 r. Polska wchodzi do Unii Europejskiej. Należało więc dostosować do regulacji unijnych przepisy dotyczące niepełnosprawnych. W związku z tym ustawą z 20 grudnia 2002 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych i o zmianie niektórych innych ustaw (DzU nr 7, poz. 79) wprowadzono system dofinansowania wynagrodzeń osób niepełnosprawnych w zamian za zwrot podatku od towarów i usług na podstawie art. 14a ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym.
Od 1 stycznia 2004 r. ze środków budżetu państwa (przekazywanych w formie dotacji dla Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) i środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta