Vademecum Rzeczpospolitej: Zeznanie podatkowe za 2003 r. Jak skorzystać z ulg. Jak się korzystnie rozliczyć. Zeznanie za rok 2003 - Kto składa; Co uwzględnić, co pominąć
Część czwarta
Zeznanie za rok 2003Spis treści
W odniesieniu do zeznań za 2003 r. ostatecznym terminem jest piątek, 30 kwietnia 2004 r. To ostatni dzień na złożenie zeznania i wpłacenie tego, co podatnik jest jeszcze winien fiskusowi za tenże rok.
Zeznanie można wysłać pocztą, listem poleconym, ale za przesyłkę trzeba zapłacić. Kosztuje także wysłanie na rachunek urzędu skarbowego przekazu z ewentualną dopłatą. Oczywiście należność można wpłacić w kasie urzędu skarbowego. Obowiązek zapłaty podatków w formie bezgotówkowej (przelewem) dotyczy tylko przedsiębiorców prowadzących księgi przychodów i rozchodów albo księgi rachunkowe.Oddzielne zeznania w odrębnym terminie składają podatnicy objęci zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych - zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby, które w takiej formie rozliczały się w 2003 r. z przychodów z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy. Zeznania podatkowe, w których uwzględnia się tylko te przychody, wysokość dokonanych odliczeń i należnego ryczałtu, wskazana tu grupa podatników musiała złożyć za 2003 rok do 31 stycznia 2004 r.
Rozdział pierwszy
Kto składaSpis treści
Obowiązek złożenia zeznania podatkowego ciąży nie tylko...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta