Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ciągle w zawieszeniu

08 marca 2004 | Nieruchomości, budownictwo | BK
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Domy komunalne Miasto jeszcze nie przekaże wspólnotom zarządzania budynkami

Ciągle w zawieszeniu

Rozmowa: Pomysły na zarządzanie

Administracjom komunalnym podlega w Warszawie ponad 113 tysięcy mieszkań...

FOT. JAKUB OSTAŁOWSKI

Władze miasta przekształcają zarządy domów komunalnych w jednostki budżetowe, zwalniając sześciuset pracowników. Nadal jednak to te jednostki będą zarządzać wspólnotami mieszkaniowymi. Zdaniem ekspertów to, że miasto zwleka z przekazaniem domów pod zarząd wspólnot, jest niezgodne z prawem.

Dlaczego ZDK są likwidowane? Nie brakuje głosów, że prawdziwym powodem jest to, iż miasto nie ma pieniędzy na inwestowanie w stare domy, a potrzeby remontowe wspólnot są ogromne. Większość dzielnic zalega też wspólnotom z bieżącymi płatnościami - zaliczkami za najemców i za utrzymanie części wspólnych nieruchomości.

Władze nie wiedzą

Prezydent Warszawy Lech Kaczyński twierdzi, że to, czy jednostki budżetowe mogą, czy też nie mogą zarządzać wspólnotami, nie jest do końca jasne. - Mamy tylko jedno orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego, z sentencji którego wynika, że nie jest to działalność komunalna, ale w uzasadnieniu wyroku napisano coś zupełnie przeciwnego - wyjaśnia Lech Kaczyński, wspominając o wyroku NSA we Wrocławiu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3171

Spis treści

Vademecum Rzeczpospolitej

Vademecum Rzeczpospolitej. Zasiłki rodzinne, dodatki i świadczenia pielęgnacyjne po nowemu (spis treści)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 3: Rodzina pełna z trójką dzieci, z których jedno dojeżdża do szkoły, jedno z rodziców osiąga dochody z działalności opodatkowanej w formie karty podatkowej)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 2: Rodzina pełna z dwójką dzieci, z których jedno jest niepełnosprawne, a jedno z rodziców przebywa na urlopie wychowawczym)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 4: Rodzina niepełna z dzieckiem niepełnosprawnym oraz z dzieckiem uczącym się w szkole wyższej)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 5: Rodzina niepełna z dwójką dzieci, w której rodzic utracił prawo do zasiłku dla bezrobotnych)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 6: Rodzina pełna z dwójką dzieci, w której rodzic osiąga dochody z gospodarstwa rolnego)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 7: Rodzina pełna z trójką dzieci, w której rodzic nie pracuje i wychowuje dziecko niepełnosprawne)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 8: Rodzina niepełna z dwójką dzieci, z których jedno jest niepełnosprawne i uczy się w szkole wyższej)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 9: Rodzina pełna z dwójką dzieci, której rodzic osiąga dochody z działalności opodatkowanej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne, dodatki i świadczenia pielęgnacyjne po nowemu. Komu i jak przyznawać
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne, dodatki i świadczenia pielęgnacyjne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 1: Rodzina pełna z dwójką dzieci, z których jedno mieszka w internacie)
Zamów abonament