Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy PiS ma jeszcze szansę

08 marca 2004 | Publicystyka, Opinie | RA
źródło: Nieznane

Stosunek polskiego wyborcy do uczciwości polityków jest warty bliższego zastanowienia

Czy PiS ma jeszcze szansę?

RYS. ARTUR SITNIK

RAFAŁ A. ZIEMKIEWICZ

Plan Hausnera, zapewne wbrew oczekiwaniom jego autora, znacznie poważniejsze skutki niż w gospodarce przyniósł w polityce. Po stronie władzy ocalił premierostwo Millera i umożliwił mu skonsolidowanie, pod groźbą utraty parlamentarnych apanaży, partyjnego zaplecza, choć za cenę kompromitującego sojuszu z sejmowym ugrupowaniem Jagielińskiego. Po stronie opozycji natomiast pozwolił Platformie Obywatelskiej na spektakularny, propagandowy triumf nad Prawem i Sprawiedliwością.

Odwrócenie niekorzystnego dla Prawa i Sprawiedliwości trendu sondaży, w których to Platforma Obywatelska coraz wyraźniej wskazywana jest na główną siłę opozycyjną, na początku roku wydawało mi się jeszcze możliwe, w tej chwili raczej nie. Zwłaszcza że wkrótce sceną polityczną i nastrojami wyborców, jak wielokrotnie już wcześniej, rządzić zacznie narastająca histeria. Platforma już staje się dla centrowego, umiarkowanego elektoratu tą partią, na którą bez względu na jej wady "trzeba głosować", bo tylko ona jest dość silna, aby uratować kraj przed Lepperem. PiS, zepchnięte do roli pomniejszej partii opozycyjnej, staje w ten sposób przed groźbą całkowitej marginalizacji lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3171

Spis treści

Vademecum Rzeczpospolitej

Vademecum Rzeczpospolitej. Zasiłki rodzinne, dodatki i świadczenia pielęgnacyjne po nowemu (spis treści)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 3: Rodzina pełna z trójką dzieci, z których jedno dojeżdża do szkoły, jedno z rodziców osiąga dochody z działalności opodatkowanej w formie karty podatkowej)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 2: Rodzina pełna z dwójką dzieci, z których jedno jest niepełnosprawne, a jedno z rodziców przebywa na urlopie wychowawczym)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 4: Rodzina niepełna z dzieckiem niepełnosprawnym oraz z dzieckiem uczącym się w szkole wyższej)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 5: Rodzina niepełna z dwójką dzieci, w której rodzic utracił prawo do zasiłku dla bezrobotnych)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 6: Rodzina pełna z dwójką dzieci, w której rodzic osiąga dochody z gospodarstwa rolnego)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 7: Rodzina pełna z trójką dzieci, w której rodzic nie pracuje i wychowuje dziecko niepełnosprawne)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 8: Rodzina niepełna z dwójką dzieci, z których jedno jest niepełnosprawne i uczy się w szkole wyższej)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 9: Rodzina pełna z dwójką dzieci, której rodzic osiąga dochody z działalności opodatkowanej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych)
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne, dodatki i świadczenia pielęgnacyjne po nowemu. Komu i jak przyznawać
Vademecum Rzeczpospolitej: Zasiłki rodzinne, dodatki i świadczenia pielęgnacyjne po nowemu. Wzory wniosków i zaświadczeń. (Przykład 1: Rodzina pełna z dwójką dzieci, z których jedno mieszka w internacie)
Zamów abonament