Sztuka majstrowania
Sztuka majstrowania
Nie ma dziedziny życia, w której nieustanne poprawianie rozwiązań, ciągłe poszukiwanie czegoś nowego, by uzyskać jak najlepszy rezultat - nie byłoby wyrazem swoistego mistrzostwa. Aby jednak mówić o mistrzostwie - majstrowanie musi być sztuką. Ale nie zawsze jest.
Polityka rynku pracy i strategie zatrudnienia zawierają na ogół oczywiste cele i deklaracje, co do których panuje powszechna zgoda. Lecz nadzieja na ich skuteczność wiąże się z zastosowaniem narzędzi i działań, których wymyślenie oraz realizacja wymagają dużych umiejętności. Niekiedy propozycje te wywołują spory, szczególnie między partnerami społecznymi: pracodawcami i reprezentacjami pracowników.
Spójrzmy pod tym kątem na ostatnie miesiące. W kwietniu Komisja Europejska przekazała krajom członkowskim rekomendacje, które wraz z wytycznymi strategii zatrudnienia mają być podstawą do krajowych planów działań na rzecz zatrudnienia. Polski plan w tej dziedzinie jest już ukończony i przy innej okazji może warto go szerzej opisać.
Warto też jednak zwrócić uwagę na główny nurt dyskusji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta