Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kupcom - tak, lokatorom - nie

29 października 2004 | Warszawa | MG

Sklepy do podnajmowania, ale mieszkania nie do użytkowania

Kupcom - tak, lokatorom - nie

Kupcy mogą podnajmować nawet połowę lokalu użytkowego, który wynajmują od miasta. Mogą też odliczać sobie koszty poniesione na remonty. Jedyne, czego nie mogą, to negocjować niższej od obecnej stawki czynszu. Wczoraj Rada Warszawy przyjęła zasady najmu miejskich lokali użytkowych.

Atmosfera była gorąca, padały wielkie słowa o obronie miejsc pracy z jednej strony i o patologii oraz korupcji z drugiej.

- Możliwość podnajmu sprawia, że miasto zarabia na lokalu np. 30 - 50 zł z mkw., a kupiec, który wynajął go...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3369

Spis treści
Zamów abonament