Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na kredyt w XXI wiek

05 maja 1995 | Ekonomia | KG

LOT -- strategia

Na kredyt w XXI wiek

LOT zabiega, aby jego podstawowym rynkiem pozostała Europa Zachodnia i Północny Atlantyk. Te kierunki przynoszą firmie największy dochód. W ub. r. wpływy uzyskane stamtąd były większe o 6 proc. od planowanych. W Europie Zachodniej, gdzie plan został wykonany z 14 -proc. nadwyżką, nawiększą dynamikę w stosunku do 1993 r. osiągnięto na liniach z Holandią (plus 45 proc. ), Skandynawią (plus 40 proc. ) i Niemcami (plus 17 proc. ). O 50 proc. wzrósł ruch na linii do Helsinek, o 30 proc. zaś na linii amsterdamskiej i kopenhaskiej.

LOT będzie też rozwijał połączenia na wschód do krajów b. ZSRR. W ub. r. przyrost przewozów na liniach do Lwowa, St. Petersburga, Mińska, Rygi, Moskwy i Kijowa był wyższy o 70 proc.

Nowa filozofia

-- Nie zamierzamy być linią globalną i za wszelką cenę, bodaj z małą częstotliwością, latać do wszystkich punktów na świecie, ale tam gdzie możemy uzyskać największe dochody -- mówi Zbigniew P. Kiszczak, wiceprezes PLL LOT SA. -- Chcemy skoncentrować się dwóch rynkach: Ameryki Północnej i Europy Zachodniej. Zamierzamy utrzymać też niektóre linie dalekowschodnie. Będą one jednak traktowane raczej uzupełniająco. Samoloty LOT- u latają średnio raz dziennie do 53 portów na świecie. Do nielicznych portów 2 razy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 472

Spis treści
Zamów abonament