Postanowienie nr 10 Rady ds. Badań i Certyfikacji z 31 marca 1995 r. w sprawie szczegółowego trybu certyfikacji wyrobów
Postanowienie nr 10 Rady ds. Badań i Certyfikacji z 31 marca 1995 r. w sprawie szczegółowego trybu certyfikacji wyrobów
§ 1. 1. Krajowy system certyfikacji wyrobów w Rzeczypospolitej Polskiej jest organizowany i nadzorowany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, zwane dalej Centrum.
2. Krajowy system certyfikacji wyrobów obejmuje:
1) certyfikację obowiązkową, 2) certyfikację dobrowolną.
3. Certyfikacja wyrobów w ramach krajowego systemu certyfikacji jest prowadzona według modelu, którego podstawowymi elementami są:
1) badania pełne wyrobu, 2) ocena systemu jakości dostawcy,
3) nadzór w okresie ważności certyfikatu, obejmujący okresowe kontrole systemu jakości dostawcy oraz badania wyrobów pobranych u dostawcy i/ lub w handlu.
4. Certyfikacja wyrobów może być prowadzona także według innego modelu, zaproponowanego przez jednostkę certyfikującą i zatwierdzonego przez Centrum w procesie akredytacji.
5. Certyfikacja wyrobu zarówno obowiązkowa, jak i dobrowolna nie zwalnia dostawcy z odpowiedzialności za wyrób ani nie powoduje przeniesienia części tej odpowiedzialności na jednostkę certyfikującą lub na Centrum.
§ 2. 1. Certyfikacja obowiązkowa dotyczy certyfikacji na zastrzeżony przez Centrum znak bezpieczeństwa. Wzór...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta