Dobrze nie jest
Hutnictwo w latach 1992-1994
Dobrze nie jest
Hutnictwo nadal znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej -- mimo poprawiającej się koniunktury, większej produkcji, sprzedaży i eksportu. Wprawdzie w 1994 r. po raz pierwszy od wielu lat wynik finansowy brutto osiągnął wartość dodatnią, to licząc w skali netto -- hutnictwo ciągle przynosi straty. Stale wzrasta zadłużenie wobec budżetu, ZUS oraz banków. Coraz więcej hut sygnalizuje możliwość utraty płynności finansowej. Zdaniem ekspertów -- wyjściem z sytuacji byłoby m. in. powołanie organizacji integrującej hutnictwo i zarządzającej procesem restrukturyzacji. Informacje te podajemy za nie publikowanym dotąd raportem o restrukturyzacji hutnictwa w latach 1992-1994, przygotowanym przez ekspertów na zlecenie Ministerstwa Przemysłu i Handlu.
Ponieważ raport nie precyzuje, na czym polegałaby integracja hutnictwa -- cytujemy fragment raportu na ten temat dosłownie: "Środowisko hutnicze, reprezentowane przez Hutniczą Izbę Przemysłowo-Handlową, ostro akcentuje problem braku organizacji zarządzającej procesem restrukturyzacji, upatrując w niej formę, która umożliwi gromadzenie i generację środków na cele restrukturyzacyjne" -- czytamy w raporcie. Dalej eksperci piszą, że: "stoją na stanowisku, iż bez całkowitej akceptacji koncepcji powołania takiej organizacji przez wszystkie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta