Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hortensja szuka bogatego amatora szkła

02 sierpnia 1995 | Ekonomia | DM

Huta Szkła Gospodarczego w Piotrkowie Trybunalskim

Hortensja szuka bogatego amatora szkła

Ministerstwo Przekształceń Własnościowych ogłosiło zaproszenie do rokowań w sprawie kupna większościowego pakietu udziałów Huty Szkła Gospodarczego Hortensja w Piotrkowie Trybunalskim. Dyrekcja i załoga wierzą, że resort wybierze takiego inwestora, który będzie w stanie zapewnić przedsiębiorstwu dalszy rozwój.

Minister przekształceń własnościowych oferuje do sprzedaży udziały odpowiadające wartości kapitału zakładowego pomniejszonego o pulę 25 proc. udziałów. Zgodnie z artykułem 24 ustawy o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych z lipca 1990 r. , do 20 proc. udziałów będzie musiał przekazać na zasadach preferencyjnych pracownikom huty, a 5 proc. Skarb Państwa zatrzyma na cele reprywatyzacyjne. Oferty od inwestorów zainteresowanych nabyciem udziałów zbierała do końca lipca firma doradcza Access Ltd z Warszawy.

Skazani na sprzedaż

Przerobiliśmy z załogą wszystkie ścieżki prywatyzacji -- od początku w grę wchodziła tylko prywatyzacja kapitałowa -- twierdzi dyrektor naczelny huty Hortensja, Jerzy Kulbat. -- Ale na liście firm przeznaczonych do sprywatyzowania tą metodą znaleźliśmy się dopiero na sskutek naszej interwencji u ministra Kaczmarka. Najpierw jako jedno z pierwszych przedsiębiorstwo wpisało się na listę 400...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Brak okładki

Wydanie: 546

Spis treści
Zamów abonament