Najpierw załatw formalności, potem remontuj firmę
Musi liczyć się przy tym ze sporami z urzędnikami odpowiedzialnymi za wydawanie pozwoleń czy przyjmowanie zgłoszeń. Zdarzają się też utrudnienia, bo w poszczególnych starostwach wymagania urzędników różnią się od siebie - trzeba uważać choćby z wymianą okien czy drzwi.
Co to jest remontTo, co potocznie nazywamy remontem, przepisy budowlane dzielą na kilka rodzajów działań: na budowę (bo budową jest także odbudowa, nadbudowa czy rozbudowa), przebudowę, remont lub rozbiórkę. Możemy mieć też do czynienia z bieżącą konserwacją obiektu. Zależy to od tego, jakie konkretnie prace chcemy wykonać. Definicje poszczególnych rodzajów działań określa art. 3 prawa budowlanego (tekst jedn. DzU z 2006 r. nr 156, poz. 1118 ze zm.).
RozbudowaPozwolenie będzie niezbędne np. wtedy, gdy przedsiębiorca chce zaadaptować strych na pokoje mieszczące biuro firmy czy nadbudować obiekt o jedną kondygnację. Budową, a nie remontem, będzie także odbudowa obiektu np. po pożarze albo zbudowanie nowego obiektu dokładnie o takich samych parametrach i w tym samym miejscu, w którym stał...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta