Puchar Koraca

07 października 1993 | Gazeta | KG

Koszykarze Lecha Poznań awansowali do trzeciej rundy Pucharu Koraca, wygrywając w Poznaniu w rewanżowym meczu z VEF Ryga 87:74 (43:49) . Najwięcej punktów zdobyli: G. Baczanskas 29, J. Marcinkowski 20 i B. Tomaszewski 19. Pierwszy mecz Lech przegrał różnicą 6 punktów.

Niewiele brakowało, żeby nie odrobił tej straty. Łotysze od początku mieli przewagę, prowadzili nawet różnicą 8 punktów. Słabo w pierwszej połowie grał Marcinkowski, tragicznie Amerykanin Zeno. Na początku drugiej połowy Lech potrzebował minuty, żeby wyjść na prowadzenie. Goście zaczęli faulować, z boiska musiał zejść m. in. Iegors Lukis, najskuteczniejszy strzelec. Przewaga poznaniaków urosła do 13 punktów, jednak w końcówce było nerwowo.