Trudniej wypowiedzieć, trudniej wyprocesować przywrócenie
Kodeks pracy: co odrzucić, co dodać
Trudniej wypowiedzieć, trudniej wyprocesować przywrócenie
Zaproponowane przez komisję ds. nowelizacji kodeksu pracy zmiany sposobu wypowiadania zatrudnienia zmierzają do istotnej modyfikacji tego sposobu rozstawania się pracownika i pracodawcy. Wśród niezaprzeczalnych korzyści, jakie przyniosłoby ich uwzględnienie, jedną zauważono by natychmiast, i to na międzynarodowym forum: dzięki takim regulacjom ustawodawstwo polskie uczyniłoby zadość wymaganiom określonym w konwencji nr 158 MOP z 1982 r. dotyczącej rozwiązywania stosunków pracy z inicjatywy pracodawcy, przybliżając możliwość jej ratyfikowania.
Jednakże z punktu widzenia pracobiorców fundamentalna -- jak się wydaje -- zmiana w iązałaby się z nowelizacją art. 36. Po jego zmianie długość okresu wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony nie zależałaby -- jak obecnie -- od ogólnego stażu pracy, lecz jedynie od lat (albo miesięcy) zatrudnienia u...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta