Bardzo niekorzystne wrażenie
Posłowie o zmianach w XIII NFI
Bardzo niekorzystne wrażenie
Trwający od września 1995 r. konflikt między radą nadzorczą a firmą zarządzającą w XIII NFI stał się tematem posiedzenia Sejmowej Komisji Przekształceń Własnościowych.
Wiceminister Ewa Freyberg, która w imieniu władz resortu przedstawiła posłom przyczyny odwołania 31 maja br. rady nadzorczej funduszu, powiedziała, że władze funduszu nie potrafiły stworzyć atmosfery współpracy i wzajemnego zaufania, co jest podstawą sprawnej realizacji zadań. Zdaniem MPW zarzuty wobec firmy zarządzającej Yamaichi Regent Special Projects Ltd odnosiły się w całości do zapisów z oferty technicznej. Na jej podstawie komisja selekcyjna wybierająca firmy zarządzające przyznała propozycji Yamaichi czwartą z piętnastu możliwych lokat. Niestety, żaden z zapisów tej oferty nie został włączony do umowy o zarządzanie w formie aneksu. Tymczasem jeden z punktów umowy o zarządzanie uchyla wcześniejsze ustalenia stron, dotyczące warunków zarządzania majątkiem funduszu. W tej sytuacji, zdaniem minister Freyberg, rada nadzorcza chcąc naprawić ten błąd, powinna zadbać o nowelizację umowy o zarządzanie, występując z taką prośbą do MPW.
Marek Bryx, były szef rady nadzorczej funduszu, wyjaśnił, że rada...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta