Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szef, który sfinansował studia, może żałować tej inwestycji

18 lutego 2011 | Prawo i praktyka | Grzegorz Orłowski

Jeżeli firma pokryje koszty nauki pracownika i w umowie szkoleniowej zobowiąże go do trzyletniego pozostania na etacie, to w razie odejścia nie powinna zgadzać się na porozumienie stron

Pracownikowi podnoszącemu kwa- lifikacje zawodowe pracodawca może przyznać tzw. świadczenia dodatkowe, np. pokrywa część lub całość opłat za kształcenie, refunduje przejazdy.

Oferta dla wybranych

Gdy jednak są one znaczne, na ogół wiąże ponoszone nakłady z nadzieją, że w przyszłości skorzysta ze zwiększonej wiedzy i umiejętności takiej osoby. W szczególności dotyczy to najdroższych form podwyższania kwalifikacji, np. studiów podyplomowych MBA, gdzie świadczenia dodatkowe wynoszą nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Takie nadzieje szef może wzmocnić zawieraną z pracownikiem umową szkoleniową. Jej elementem będzie zobowiązanie go do przepracowania umówionego okresu po zakończeniu edukacji. Nie może to jednak przekroczyć trzech lat (art. 1035 pkt 2 k.p.).

Klauzula...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8856

Spis treści
Zamów abonament