Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za sporadyczną prywatę na służbowym laptopie nie od razu dyscyplinarka

18 lutego 2011 | Prawo i praktyka | Renata Majewska

Jeśli menedżer raz albo nawet kilkakrotnie korzysta z firmowego komputera w swoich własnych celach, szef nie powinien się z nim rozstawać bez wypowiedzenia

Po zerwanie współpracy z przyczyn dyscyplinarnych (art. 52 kodeksu pracy) pracodawca powinien sięgać rozważnie, a przede wszystkim w ostateczności.

Pojedyncza niesubordynacja nie oznacza przecież ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków służbowych i nie usprawiedliwia tak drastycznego posunięcia – wynika z wyroku Sądu Najwyższego z4 listopada 2010 r. (II PK 110/ 10).

Zdradził go oddany sprzęt

Paweł F. był od 30 czerwca 2003 r. zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy w spółce z o.o., ostatnio w charakterze dyrektora regionu. Zarabiał 10 tys. zł miesięcznie. Pod koniec kwietnia 2008 r. dyrektor departamentu sprzedaży spółki (jego bezpośredni przełożony) rozpoczął z nim rozmowy o rozwiązaniu stosunku pracy za porozumieniem stron.

W międzyczasie pracownik zwrócił powierzone mu mienie:...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8856

Spis treści
Zamów abonament