Udany rewanż Turowa

10 maja 2011 | Sport | m.c.

Nagły zwrot w rywalizacji o mistrzostwo Polski mężczyzn. Asseco Prokom przegrał w Gdyni 66:81 z PGE Turowem Zgorzelec i utracił przewagę własnego parkietu.

Bohaterem meczu był Torey Thomas. Rozgrywający Turowa, wybrany na najlepszego zawodnika ligi po sezonie zasadniczym, w meczu przeciwko najlepszemu zespołowi w tej fazie pokazał, że absolutnie zasługuje na to wyróżnienie. Zdobył 31 punktów, miał 8 asyst, 5 zbiórek, 3 przechwyty i tylko 4 straty, mimo nacisku ze strony rywali. Do jego poziomu dostroili się pozostali koledzy z zespołu, perfekcyjnie realizujący taktykę trenera Jacka Winnickiego.

W Prokomie zawiodła skuteczność, szczególnie w drugiej i trzeciej kwarcie. W 32. minucie gospodarze przegrywali nawet 42:69.

FINAŁ (do 4 zwycięstw): ∑ Asseco Prokom Gdynia - PGE Turów Zgorzelec 66:81 (16:18, 8:21, 18:27, 24:15). Stan rywalizacji 1-1. Kolejne mecze w czwartek i sobotę w Zgorzelcu (18, TVP Sport).