Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobra zmiana w oryginale

14 czerwca 2016 | Publicystyka, Opinie | Janusz Lewandowski
Drobni przedsiębiorcy uznali rządowy projekt podatku od obrotu za niekorzystny dla siebie. Na zdjęciu: protest handlowców pod Sejmem, Warszawa, 11 marca 2016 r.
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa
Drobni przedsiębiorcy uznali rządowy projekt podatku od obrotu za niekorzystny dla siebie. Na zdjęciu: protest handlowców pod Sejmem, Warszawa, 11 marca 2016 r.
Janusz Lewandowski
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa
Janusz Lewandowski

PiS zderzyło się z oporem materii, polityczną opozycją, ostrzeżeniami z Brukseli. I z tego powodu może nie zrealizować swoich szkodliwych obietnic. Ale to nie będzie zasługa tej partii – pisze eurodeputowany PO.

Realizacja obietnic wyborczych idzie jak po grudzie. Nawet ich skromna cząstka, zapowiedziana w exposé premier Beaty Szydło, stopniała do rozdawnictwa pieniędzy w ramach programu 500+. Dla gospodarki to jedyna dobra wiadomość pośród złych wiadomości. Bo obietnice zwiastowały gospodarczą katastrofę. Doczekaliśmy czasów, kiedy oszustwo wyborcze stanowi lepszy scenariusz dla Polski aniżeli dotrzymanie słowa!

Dla higieny życia politycznego w Polsce istotne jest jednak, by słowa i obietnice, które torowały drogę prezydenturze Andrzeja Dudy i rządom Beaty Szydło, nie zostały zapomniane. Załóżmy więc, że obiecując, co obiecywali, byli uczciwi, prawdomówni i poczytalni, czyli świadomi skutków dla kraju. „Nadszedł czas na to, żeby ludzie wybrani w wyborach powszechnych realizowali swoje zobowiązania" – ogłosił Duda, kiedy jeszcze kandydował na prezydenta. No to ujrzymy Polskę, jaka wyłania się ze zrealizowanych obietnic wyborczych roku 2015 w ich oryginalnym brzmieniu.

Uderzyć w ZUS

Cała Europa się starzeje, a Polska starzeje się najszybciej. Demografia zmienia proporcje między aktywnymi zawodowo (minus 600 tys. do roku 2021) a emerytami (plus 450 tys.). Chwiejność rynków finansowych obniża atrakcyjność kapitałowych zabezpieczeń na starość, w rodzaju naszych OFE. Pozostaje wydłużenie wieku emerytalnego,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10470

Wydanie: 10470

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament