Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Krajowe i regionalne programy: podpowiadamy, gdzie szukać dotacji

11 sierpnia 2017 | Prawo w biznesie | Michał Kołtuniak

„Rzeczpospolita" sprawdziła, kto i gdzie będzie prowadził konkursy dla przedsiębiorców, którzy chcieliby pozyskać pieniądze na prowadzenie badań, rozwijanie nowych technologii, wprowadzanie unowocześnionych towarów i usług, bądź testowanie nowych modeli biznesowych.

Zarówno w programach regionalnych, jak i ogólnokrajowych na przedsiębiorców, w szczególności tych z sektora MSP, wciąż czekają unijne środki. Przypisane do poszczególnych działań, mogą współfinansować różnorodne projekty. Od tych związanych z prowadzeniem badań przemysłowych i prac rozwojowych, przez polegające na wdrażaniu wyników takich prac, dbanie o ochronę własności przemysłowej, pozyskiwanie kapitału na dalszy rozwój, budowę zaplecza laboratoryjnego, po rozbudowę firm lub ich internacjonalizację.

Dla początkujących

Przykładem konkursu skierowanego do mikro, małych i średnich przedsiębiorców jest ten prowadzony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Na firmy czekają pieniądze na realizację projektów polegających na prowadzeniu badań przemysłowych oraz prac rozwojowych w obszarach wpisujących się w tzw. krajowe inteligentne specjalizacje. Efektem każdego projektu, którego wartość powinna mieścić się w przedziale od 300 tys. zł do 1,5 mln zł (kosztów kwalifikowanych) powinien być innowacyjny produkt, usługa lub proces. Cecha innowacyjności musi zostać wykazana co najmniej na poziomie przedsiębiorcy, co jest bardzo łagodnym kryterium jak na działanie 1.1.1 programu „Inteligentny rozwój", z którego wybrane projekty będą finansowane (zwykle innowacja powinna mieć wymiar co najmniej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10824

Wydanie: 10824

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Styl życia

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament