Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Potencjał wzrostu wydaje się niewyczerpany

11 sierpnia 2017 | Nieruchomości | Adam Roguski
Giełdowe MLP Group jeden z parków zbudowało w Pruszkowie. W I półorczu firma podpisała umowy najmu blisko 98 tys. mkw. powierzchni.
źródło: materiały prasowe
Giełdowe MLP Group jeden z parków zbudowało w Pruszkowie. W I półorczu firma podpisała umowy najmu blisko 98 tys. mkw. powierzchni.

Dane po I półroczu wskazują, że w 2017 r. padnie nowy rekord, jeśli chodzi o popyt i podaż na powierzchnię magazynowo-przemysłową.

Zasoby powierzchni magazynowych w Polsce na koniec czerwca 2017 r. przekroczyły 12 mln mkw. – szacują eksperci Colliers International. To prawie dwa razy więcej niż jeszcze siedem lat temu. W I połowie 2017 r. na nasz rynek trafiło 793 tys. mkw. powierzchni magazynowej, o ponad 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Aktywność deweloperów nie ustaje: na koniec czerwca w budowie było 1,6 mln mkw. powierzchni – to największa wartość w historii branży. W I półroczu zawarto 250 umów najmu obejmujących około 1,9 mln mkw., czyli o 36 proc. więcej powierzchni niż rok wcześniej.

Mocne fundamenty

– Dane po I półroczu wskazują, że w 2017 r. padnie nowy rekord, jeśli chodzi o popyt i podaż na powierzchnię magazynowo-przemysłową. Wskaźnik pustostanów dla całego kraju nie przekracza 6 proc., a w niektórych regionach powierzchni dostępnej od ręki nie ma wcale – komentuje Paweł Nosal, dyrektor w dziale powierzchni logistycznych i przemysłowych Colliers International. – Nie istnieją żadne przesłanki, które miałyby świadczyć o spowolnieniu na rynku powierzchni magazynowej w Polsce w najbliższym czasie. Polska jest najprężniejszym rynkiem magazynowym wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

– W budowie znajduje się rekordowa ilość powierzchni, jednak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10824

Wydanie: 10824

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Styl życia

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament