Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Katolickie zarządzanie mediami

16 czerwca 2018 | Front | TP

Ks. Jaklewicz w mediach pracował od lat, miał i ma świetne pióro, ogromną wiedzę nie tylko o teologii, ale i o mediach i ich funkcjonowaniu, a przede wszystkim o tym, jak robiono i robi się „Gościa Niedzielnego". Pytanie więc, co takiego się stało, że obecnie ma zostać proboszczem.

Gdy jakieś pół roku temu stawiałem tezę, że zmiana redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego" może mieć u swoich podstaw naciski nuncjusza, który chciał zmienić ostrożną wobec „rewolucji doktrynalnej" papieża Franciszka linię tygodnika, słyszałem, że to kompletna bzdura. Dlaczego? Bo chociaż metropolita katowicki abp Wiktor Skworc usunął ks. Marka Gancarczyka, to utrzymał przecież w redakcji jako wicenaczelnego ks. Tomasza Jaklewicza, który był głównym autorem tekstów hamującym entuzjazm wobec adhortacji „Amoris laetitia" i niezmiennie wzywał do wierności wobec doktryny poprzednich papieży. To miał być dowód na to, że nic się nie zmieniło. Tyle że okazało się, iż utrzymanie było czasowe, bo kilka miesięcy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11078

Wydanie: 11078

Zamów abonament