Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

29 stycznia 1994 | Plus Minus | AK

Informacje

W czasie pobytu żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych w Palestynie ukazywało się tam wiele rozmaitych polskich czasopism -- od dzienników i tygodników, aż po miesięczniki i kwartalniki. Niektóre z tych pism, jak np. tygodnik "Orzeł Biały", przywędrowały razem z żo "Polska Walcząca na Wschodzie" zmieniony został na "Polska Jagiellonów".

Wydawane przez różne ośrodki emigracji polskiej, nawet przez poszczególne partie polityczne i ugrupowania, dzienniki i periodyki spełniały nie tylko rolę informacyjną, ale także w dużym stopniu propagandową -- zgodnie ze światopoglądem i programem politycznym wydawców. nym dodatkiem "Na Warcie". Szkoła Podchorążych Saperów Rezerwy na Środkowym Wschodzie wydawała własne pismo "Gotuj Kotwice", a Samodzielna Brygada Strzelców Karpackich dwutygodnik "Nasze Drogi". Komitet dla Spraw Uchodźców Polskich w Palestynie wydawał "Biuletyn In dzie". W Jerozolimie ukazywał się dziennik "Gazeta Polska" z dodatkiem dla dzieci "Nasza Gazetka", a w Tel Awiwie -- "Kurierek Codzienny".

Własne czasopisma wydawały różne organizacje zawodowe i społeczne. I tak Związek Harcerstwa Polskiego wydawał kilka tytułów, jak "Harcerz", "Wygramy", "Skaut",...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 182

Spis treści
Zamów abonament