ROLAND GARROS FINAŁ HINGIS -- GRAF

Andriej Miedwiediew w finale * Mecz Agassi -- Hrbaty przerwany przez deszcz

MIROSł AW ŻUKOWSKI

z paryża

Reprezentant Ukrainy Andriej Miedwiediew awansował po raz pierwszy w karierze do wielkoszlemowego finału, pokonując w półfinale Brazylijczyka Fernando Meligeniego (55 ATP) 7:5, 3:6, 6:4, 7:6 (8-6) . Jego finałowym rywalem będzie Amerykanin Andre Agassi (nr 13) lub Słowak Dominik Hrbaty (31 ATP) , których mecz w piątek przerwano przez deszcz przy prowadzeniu Agassiego 2:1 w setach i Hrbatego 2:1 w secie czwartym. Półfinał ten zostanie dokończony w sobotę. W tym samym dniu w finale kobiet spotkają się Steffi Graf i Martina Hingis.

Kiedy zaczął padać deszcz, teoretycznie w lepszej sytuacji był Agassi, bo wygrał już dwa sety, ale tak naprawdę to właśnie on nie ma powodów, by narzekać na los, to raczej jego uratował deszcz. W secie trzecim i na początku czwartego Hrbaty grał bowiem znakomicie, chwilami wprost bezbłędnie. Świetnie serwował i wytrzymywał wszystkie wymiany z głębi kortu. Mecz zaczynał być pasjonujący, lecz nad Paryż nadciągnęły czarne chmury i, niestety, zostały nad miastem aż...