Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Krzysztof Strzelczyk

05 marca 2004 | Publicystyka, Opinie | NA

POSTACIE

Krzysztof Strzelczyk

Sędzia Krzysztof Strzelczyk został wczoraj nowym przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa. Zastąpił Krzysztofa Jagiełłę, którego kadencja dobiegła końca.

Strzelczyk mieszka w Płocku i tam też zaczynał swoją zawodową karierę. W 1980 roku odebrał sędziowską nominację. Pierwsze zawodowe kroki stawiał w Sądzie Rejonowym w Płocku, gdzie na koniec został przewodniczącym Wydziału Gospodarczego. Od 1991 roku pracował w płockim Sądzie Wojewódzkim, a od 1995 roku jest sędzią warszawskiego Sądu Apelacyjnego.

Nowo wybrany przewodniczący interesuje się prawem handlowym. - To moja ulubiona dziedzina prawa - mówi. Od kilku lat zgłębia jej tajniki. Na tyle skutecznie, że jest autorem kilku komentarzy w tej dziedzinie.

Jest żonaty (małżonka jest nauczycielką), ma syna - studenta prawa. W czasie wolnym najchętniej gra w tenisa ziemnego, z niemałymi zresztą osiągnięciami.

Interesuje się historią średniowiecza i współczesnym malarstwem. Najchętniej odpoczywa nad wodą, jednak brak wolnego czasu rzadko mu na to pozwala. Najbardziej lubi polskie morze. A.Ł.

Brak okładki

Wydanie: 3169

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament