Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprawdzanie pracownika przez trzy miesiące

01 października 2010 | Dobra firma | Barbara Wawrzyniak

Nawet długa rozmowa kwalifikacyjna nie wystarczy, aby szef ocenił, czy kandydat do pracy nadaje się na obejmowane stanowisko. Ale przekonać się o tym może w okresie próbnym

Także kandydat nie jest w stanie zweryfikować obietnic pracodawcy dotyczących warunków pracy, atmosfery w zakładzie czy wynagrodzenia.

Ocena kompetencji pracownika, jego kwalifikacji, kreatywności, umiejętności samodzielnego działania i odpowiedzialności wymaga praktycznego egzaminu przy wypełnianiu nałożonych na niego zadań. W sprawdzeniu pomoże coraz powszechniej stosowana przez firmy umowa o pracę na okres próbny.

Ile trwa test

Zgodnie z art. 25 k.p. zawarcie każdej z umów o pracę – na czas określony, nieokreślony czy wykonania określonej pracy – poprzedzać może umowa o pracę na okres próbny do trzech miesięcy. Nie ma przeszkód, aby podpisać ją na krócej. W żadnym razie jednak nie może ona trwać dłużej niż kwartał. Nawet jeżeli strony zawarły umowę na czas próby, w której nie określiły okresu jej trwania bądź wskazały dłuższy niż kodeksowy, wygaśnie ona po...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8741

Spis treści

Moje Podróże

Zamów abonament