29 października 2010 | Sport | Michał Kołodziejczyk
Michał Jurecki zdobył na Torwarze dwie bramki
autor zdjęcia: Piotr Nowak
źródło: Fotorzepa

Eliminacje Euro 2012 rozpoczęte zgodnie z oczekiwaniami. Polska łatwo pokonała Ukrainę 23:15

Gdyby Bogdan Wenta uparł się i kazał grać Sławomirowi Szmalowi przez cały mecz, Ukraińcy mogliby się zastanawiać nad zmianą dyscypliny. Szmal obronił 20 rzutów, przepuścił dziewięć, ale przez 20 minut drugiej połowy, zanim ustąpił miejsca Piotrowi Wyszomirskiemu, skapitulował tylko dwa razy.

– To nie tylko moja zasługa, obrońcy grali fantastycznie. Ukraińcy byli tak zrezygnowani, że nie wiedzieli, jak mają rzucać – mówił po meczu bramkarz, który od nowego sezonu grać będzie w Vive Kielce.

Od kiedy z występów w reprezentacji zrezygnował Grzegorz Tkaczyk, Szmal jest jej kapitanem. Wczoraj Tkaczyk zagrał w kadrze pierwszy raz po dwóch latach przerwy na odpoczynek i leczenie kontuzji i dał drużynie to, czego nigdy za dużo – inteligencję w rozegraniu.

Warszawska publiczność – okazuje się,...