Informacje z kraju
Informacje
Wrocław -- w obawie przed opinią publiczną
Od 1990 roku we Wrocławiu rządzą ugrupowania wywodzące się z "S". W skład koalicji "Wrocław 2000" wchodzą UW, PK, PChD, SLCh i Dolnośląska Izba Gospodarcza.
Duże zmiany kadrowe miały miejsce w Urzędzie Miasta przede wszystkim w latach 1990 -- 1991. W tym czasie zmieniali się szefowie wielu wydziałów. Jak zapewnia prezydent Bogdan Zdrojewski, przy zatrudnianiu nowych pracowników brano pod uwagę przede wszystkim ich przygotowanie merytoryczne. Choć, przyznaje zarazem, zdarzają się naciski partii politycznych mających większość w radzie miejskiej, aby zatrudniać ludzi przez nie poleconych.
We Wrocławiu w 1990 roku zlikwidowano urzędy dzielnicowe. Urząd miejski (1153 pracowników) obsługuje cały Wrocław. Zarówno w opinii prezydenta, jak i sekretarza urzędu Dominika Stefanki miasto zatrudnia za mało urzędników. Według nich powinno ich być około dwóch tysięcy.
Prezydent chętnie przyjąłby nowych pracowników do wydziałów, które są przeciążone pracą, na przykład finansowego i komunikacji. Nie decyduje się jednak na to ze względu na koszt stworzenia nowego stanowiska pracy i z obawy przed opinią mieszkańców, niechętnych rozrostowi administracji.
Ze względu na płace wurzędzie trudno znaleźć pracowników ze znajomością...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta