Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Randka ze śmiercią

24 czerwca 2017 | Plus Minus | Joanna Ćwiek
autor zdjęcia: Olivier Furrer
źródło: AFP
źródło: Shutterstock

Ekstremalne doznania stają się częścią życia wykształconych, dobrze zarabiających młodych osób. Czymś, czym można chwalić się w towarzystwie.

Kuba, student, przeprowadził w sieci eksperyment, który nazwał „pogrzebanym". Najpierw ogłosił, że zamierza 24 godziny spędzić w trumnie. Przez dwa tygodnie pokazywał w internecie, co zamierza zabrać ze sobą do grobu, w tym, jakie pieluchy jednorazowe założy. Potem był już właściwy eksperyment, czyli doba spędzona pod zatrzaśniętym wiekiem. Kuba przeprowadzał z trumny relacje online i na bieżąco odpisywał na internetowe komentarze. Jak było? Internauci orzekli, że nudno. Ale oglądali.

Marcin, tegoroczny maturzysta, chciał zaś „poczuć to, co czują osoby niewidome". – Postanowiłem na trzy dni zakleić taśmą oczy. Wytrzymałem dwa, bo zaczęły mi się już robić odparzenia na skórze – opowiada. Co czuł podczas tych dwóch dni „ślepoty"? – Przede wszystkim strach. Byłem przerażony zależnością od innych. Ale też w takich warunkach zupełnie inaczej słyszy się muzykę – wspomina.

Wygląda na to, że powszechnie kojarzone z poszukiwaniem ekstremalnych przeżyć skoki na bungee to już za mało. Lot w kosmos, grzebanie żywcem, seks z chorym na HIV – w świecie pełnym bodźców szukamy doznań coraz to silniejszych, wyzwań coraz dziwniejszych, by życie uczynić bardziej kolorowym. A czasami po prostu po to, by cokolwiek poczuć.

– W swoim gabinecie spotykam coraz więcej osób, które wpadły w pułapkę życia na wysokich obrotach – mówi Lidia Krotoszyńska, terapeutka zajmująca się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10783

Wydanie: 10783

Zamów abonament