Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Im niższe wykształcenie, tym bardziej niezachwiana ufność w spełnienie obietnic

28 grudnia 1993 | Kraj | IK

Im niższe wykształcenie, tym bardziej niezachwiana ufność w spełnienie obietnic

Czas Bożego Narodzenia i początek nowego roku to czas nadziei, planów i dobrych życzeń na przyszłość. A że niedawno polityka w Polsce przeżyła istotną przemianę, zapytaliśmy w przedświątecznym sondażu o to, czy obietnice składane w kampanii wyborczej, będą mogły być spełnione. Pracownia w Sopocie, która badanie zrealizowała, osobno pytała o Sejm i o rząd. Oczekiwania, że Sejm będzie mógł spełnić obietnice, jakie składały partie, tworzące jego większość, są nieco częstsze, niż wiara w spełnienie obietnic przez rząd, ale różnice są minimalne.

Ci, którzy wierzą w spełnienie obietnic przez Sejm, należą do tych samych grup, które pokładają nadzieje w rządzie. Do najcząściej wierzących w spełnienie obietnic i przez Sejm, i przez rząd należą rolnicy -- właściciele gospodarstw rolnych. Ale okazuje się, że najbardziej i Sejmowi, i rządowi u fają -- gospodynie domowe. Ponad połowa spośród nich wierzy, że Sejm i rząd spełni składane obietnice. Trzeba przy tym zaznaczyć, że optymizm i wiara rolników wydają się być większe w stosunku do rządu niż do Sejmu. Gospodynie zaś ufają jednakowo często jednej i drugiej instytucji. Do grona ufających w spełnienie obietnic...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 151

Spis treści
Zamów abonament