Więzienni doradcy i opiekunowie
ZAWODY
Praca dla psychologów i terapeutów
Więzienni doradcy i opiekunowie
Z pracą w więzieniu najbardziej kojarzą się strażnicy pilnujący więźniów, popularnie zwani klawiszami. Zatrudnieni w dziale ochrony, stanowią blokadę między skazanym a światem zewnętrznym. Ale w więzieniu pracują również psycholodzy, wychowawcy, terapeuci, najlepiej wykwalifikowani pracownicy, z którymi skazani i podejrzani rozmawiają o swoich problemach w murach więzienia, a także o tym, co czeka ich po wyjściu na wolność.
Każdy, kto chce podjąć pracę w więziennictwie musi uzyskać pozytywną opinię psychologa a także komisji lekarskiej o stanie zdrowia. Musi też posiadać co najmniej średnie wykształcenie.
-- Ponadto w tej pracy niezbędne są określone predyspozycje. Praca wiąże się ze stresem i z pewnym dyskomfortem psychicznym. Dotyczy to zarówno pracowników działów penitencjarnych, jak i funkcjonariuszy ochrony, których głównym obowiązkiem jest egzekwowanie porządku -- mówi Wojciech Knap, rzecznik prasowy CZSW, który jako terapeuta w 1984 r. współtworzył dla osób uzależnionych oddział w areszcie przy Rakowieckiej w Warszawie.
Po wiedzę do Kalisza
Osoba przyjęta do służby więziennej na etat...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta